fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Żądają odejścia premiera Netanjahu. Protest w Izraelu

AFP
Przed oficjalną rezydencją premiera Izraela Beniamina Netanjahu zebrała się w sobotę grupa ludzi ubranych w fluorescencyjny róż. Na cotygodniowej demonstracji domagali się odejścia szefa rządu.

Grupa nazywa siebie "Różowym Frontem" i bierze udział w protestach, które w każdą sobotę odbywają się w Izraelu. Demonstracje przyciągają tysiące osób. Domagają się rezygnacji premiera w związku z zarzutami korupcyjnymi, którym on sam zaprzecza.

Wielu członków Różowego Frontu to artyści i performerzy, społeczność, która została mocno dotknięta lockdownem wprowadzonym w związku z pandemią koronawirusa.

Gdy teatry są zamknięte, demonstracja staje się miejscem ulicznych występów. Wśród różowych chust, flag i koszulek, inne grupy ubierają się na czarno, aby wyrazić ubolewanie, że Netanjahu nadal sprawuje władzę.

Demonstracje zaczynają się pokojowo, ale często kończą się aresztowaniem protestujących. 

Różowy Front ma kilka tysięcy zwolenników na Facebooku.Ich kolor, jak twierdzą członkowie grupy, symbolizuje miłość, optymizm i kobiece przywództwo. Netanjahu nazwał protestujących "anarchistami", oskarżając ich o lekceważenie środków przeciwko koronawirusowi podczas demonstracji i dążenie do obalenia demokratycznie wybranego przywódcy.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA