fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Decyzja TK: Początek totalnej wojny ideologicznej?

Protest na ulicach Warszawy
AFP
Rząd ogłasza kolejne obostrzenia *** Walka w Sejmie o ustawę covidową *** Wystąpienie premiera Morawieckiego *** PiS traci w sondażach zaufania *** Protesty po decyzji Trybunału konstytucyjnego w sprawie ustawy aborcyjnej *** Zuzanna Rudzińska-Bluszcz nie została powołana na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

– W tym tygodniu po obu stronach obozu politycznego obserwowaliśmy próbę zbijania punktów: z jednej strony opozycja, z drugiej strony premier, który przypomina wypowiedź Borysa Budki wyciętą z kontekstu. Jakie to ma znaczenie czy opozycja jest wiarygodna, ona nie podejmuje teraz decyzji. To była próba znalezienia przez PiS uwagi w mediach społecznościowych, dostarczenia paliwa swoim wyborcom. Byli cały czas bombardowani wypowiedzią premiera o tym, że wirus jest odwrocie – mówi Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Podjęcie decyzji w sprawie ustawy aborcyjnej w takim momencie to katastrofa. Ten temat sprawia, że społeczne zaufanie tak potrzebne dla rządu w chwili, gdy zmagamy się z kryzysem, którego świat nie widział od stu lat, spada. Im mniejsze zaufanie, tym mniej skuteczne będą wysiłki rządu. Ta sprawa z pewnością stanie się tematem przyszłych kampanii wyborczych – przekonuje Michał Kolanko.

„Polityczne Michałki” to omówienie wydarzeń politycznych mijającego tygodnia. Na program zapraszają Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko. W każdy piątek o 12:00.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA