fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Porozumienie Izrael-ZEA: ceremonia w Białym Domu

Izraelski doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Meir Ben-Shabbat w covidowym pozdrowieniu z urzędnikiem z Emiratów przed wejściem na pokład samolotu przed wylotem z Abu Zabi , 1 września
AFP
Historyczne porozumienie miedzy Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi zostanie uroczyście podpisane 15 września w Białym Domu. Najprawdopodobniej w różanym ogrodzie.

Urzędnicy administracji Donalda Trumpa, którzy poinformowali o tym anonimowo Associated Press, dodali, że ceremonia odbędzie się Na South Lane, w ogrodzie różanym albo wewnątrz, w zależności od warunków pogodowych.

Na czele obydwu delegacji mają stanąć premier Izraela Benjamin Netanjahu i minister spraw zagranicznych Emiratów Mohammed bin Zayad, brat koronnego księcia ZEA.

Uroczystość odbędzie się zaledwie miesiąc po ogłoszeniu porozumienia o nawiązaniu pełnych stosunków dyplomatycznych między obydwoma krajami.

Wkrótce potem miał miejsce pierwszy lot komercyjny z lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie do Abu Zabi w ZEA.

Porozumienie między Izraelem a ZEA, podobnie jak między Kosowem a Serbią, traktowane jest jako sukces administracji Donalda Trumpa tuz przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA