fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Zybertowicz: Gowin się rozpycha w przestrzeni dobrej zmiany

fot. Marta Muszel
W polityce jest bardzo wielu samców i samiczek alfa, czyli ludzi, których ambicje są ponadprzeciętne - mówił w RMF FM doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz.

Słowa Zybertowicza dotyczyły lidera Porozumienia Jarosława Gowina, który prowadzi rozmowy z przedstawicielami opozycji, w celu uzyskania poparcia dla swojego pomysłu przesunięcia wyborów prezydenckich o dwa lata i wpisanie do konstytucji siedmioletniej kadencji prezydenta bez możliwości reelekcji.

Zybertowicz uważa - choć Gowin wcześniej przyznawał, że dopuszcza myśl o usunięciu przez PiS przedstawicieli Porozumienia z rządu -  że były minister nauki wcale nie chce wyjść z koalicji. Jego zdaniem próbuje jedynie zdobyć dla siebie większą przestrzeń.

- W polityce jest bardzo wielu samców i samiczek alfa - ludzi, których ambicje są ponadprzeciętne - mówił Zybertowicz.

Jego zdaniem tacy ludzie są potrzebni, bo polityka wymaga często pokonywania trudnych przeszkód. Zaś Gowin, mówił doradca, podejmując ostatnie działania "próbuje się rozepchnąć w przestrzeni dobrej zmiany".

Zybertowicz uważa, że Gowin podjął grę, której celem jest obnażenie niezdolności opozycji do podjęcia skoordynowanych działań i wspólnych decyzji.

Socjolog twierdzi, że przedstawiony wczoraj przez lidera PO Borysa Budkę plan przesunięcia wyborów o rok i ogłoszenia stanu klęski żywiołowej nie daje żadnej gwarancji, że w 2021 roku wybory się odbędą, bo nie ma pewności, czy pandemia do tej pory wygaśnie.

Pytany o to, kogo uważa za najgroźniejszego rywala dla Andrzeja Dudy, Zybertowicz odparł, że nie widzi szans na "podniesienie sprawności komunikacyjnej" kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, więc przypuszcza, że będzie nim Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA