fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Poparcie dla PiS spada, dla KO nie rośnie

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
40,48 proc. głosów uzyskałoby w wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster.

Według badania, w Sejmie znaleźliby się przedstawiciele pięciu ugrupowań. Oprócz polityków PiS, w ławach na Wiejskich zasiadaliby parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL i Konfederacji.

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”, na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), popierana przez 27,39 proc. respondentów. Lewica (SLD, Wiosna i Razem) mogłaby liczyć na 14,66 proc., a Konfederacja - 8,47 proc.

W Sejmie znalazła się także Koalicja Polska (PSL - Kukiz'15), popierana przez 8,28 proc. ankietowanych.

W porównaniu z poprzednim badaniem z 17 stycznia, Konfederacja wyprzedziła PSL. Poparcie dla PiS niewiele się zmieniło - spadło o 0,62 pkt. proc. Na stracie nie zyskała Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować o 0,12 pkt. proc. ankietowanych mniej.

W sondażu nie uwzględniono respondentów niezdecydowanych. 0,72 proc. ankietowanych zapowiedziało głosowanie na inną partię, spoza pięciu głównych.

Badanie instytutu Pollster Indicator przeprowadzono w dniach 22-23 listopada na grupie 1091 dorosłych osób.

Źródło: rp.pl/ SE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA