fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Pawłowicz o zaprzysiężeniu na sędziego TK: Był błysk fleszy

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Były media i błysk fleszy. A teraz służba Polsce" - pisze o swoim zaprzysiężeniu na sędziego TK, które odbyło się 5 grudnia, w Belwederze, Krystyna Pawłowicz, była poseł PiS.

21 listopada Sejm głosami większości rządzącej wybrał na sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę. Zastąpią oni w Trybunale trzech sędziów, których kadencje skończyły się 3 grudnia, tj. Stanisława Rymara, Piotra Tuleję oraz Marka Zubika. W czwartek popołudniu prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od nowo wybranych sędziów - odbyło się ono w Belwederze, bez obecności mediów. Zdjęcia z tej uroczystości nie zamieszczono na oficjalnej stronie prezydenta Rzeczypospolitej.

Krystyna Pawłowicz pisze jednak, że "5 grudnia popołudniu, w rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego - więc w Belwederze - Prezydent Duda przyjął ślubowanie od wskazanych przez Sejm trzech nowych sędziów TK".

"Było ważne przemówienie Prezydenta na temat wymiaru sprawiedliwości" - dodaje.

"Były media i błysk fleszy" - pisze również.

Na pytanie jednej z internautek, która napisała, że media informowały, iż ślubowanie odbyło się bez obecności przedstawicieli prasy, Pawłowicz odparła: "Było kilka kamer i robiono zdjęcia - obsługa z Kancelarii i goście". "Złośnicy czekali na Krakowskim Przedmieściu by szydzić. No i pozostawali tam gdy w tym czasie uroczystości w Belwederze trwały..." - dodała.

Pawłowicz była posłanką PiS w latach 2011-2019. W latach 2007-2011 była sędzią Trybunału Stanu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA