fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kwaśniewski: PiS robi z Biejat bohaterkę

Aleksander Kwaśniewski, były prezydent
tv.rp.pl
W polityce nic się bardziej nie opłaca, niż zostać ofiarą. Rys martyrologiczny zawsze się przyda, nie zaszkodzi Lewicy - mówi w rozmowie z Interią były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Zdaniem Kwaśniewskiego jeśli komisja ds. rodziny, której przewodniczącą jest Magdalena Biejat (Lewica razem), zostanie odebrana Lewicy, będzie to błąd tych, którzy tego dokonają.

Będzie to po pierwsze złamanie sejmowych zasad, a po drugie - uczyni z posłanki lewicy Razem bohaterkę.

Zjednoczona Prawica chce zmienić przewodniczącą komisji ds. rodziny ze względu na poglądy Biejat, która jest zwolenniczka aborcji.

Z wnioskiem o jej usunięcie z tego stanowiska wystąpiła grupa posłów Solidarnej Polski, a prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział szybkie "rozwiązanie sprawy".

Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego rozsądnym rozwiązaniem byłoby, gdyby PiS, upierając się przy odwołaniu Biejat, w zamian zrezygnował z jednej z komisji, w których ma swojego przewodniczącego.

Były prezydent mówił również o planach zjednoczenia SLD z Wiosną Roberta Biedronia. Uważa, że taki ruch da SLD nową siłę, a obie partie robią "krok w dobrą stronę".

Gość Interii jest zdania, ze razem nie będzie skłonne do połączenia się z SLD.  Atutem partii są parlamentarzyści, przede wszystkim Adrian Zandberg, który podsumował expose Mateusza Morawieckiego, wywołując duże poruszenie.

- Pokazał, że wzbudza on duże zainteresowanie, na pewno nie pozostawił nikogo obojętnym. A to największy sukces dla polityka, kiedy porusza ludzi - mówił Kwaśniewski. Dodał, że ma nadzieję, iż razem nie opuści sejmowej "lewicowej konfederacji".

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA