fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Boris Johnson porównuje Corbyna do Stalina

AFP
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson na łamach "Daily Telegraph" porównuje Jeremy'ego Corbyna do Józefa Stalina - odnotowuje Sky News.

Johnson na łamach "Daily Telegraph" pisze, że Corbyn demonizuje miliarderów w sposób "nie widziany od czasów Józefa Stalina", który prześladował posiadaczy ziemskich w latach 30-tych.

"Udają, że ich nienawiść jest wymierzona tylko w konkretnych miliarderów - i wskazują palcem na jednostki z pasją i mściwością, których nie widziano, odkąd Stalin prześladował kułaków" - napisał Johnson.

"W rzeczywistości skończyliby nakładając podatki na wszystkich: na emerytury, na przedsiębiorstwa, na spadki, na nieruchomości, na ogrody" - ostrzega brytyjski premier, który rozpoczyna kampanię wyborczą przed przedterminowymi wyborami do parlamentu rozpisanymi na 12 grudnia.

Johnson przekonuje też, że brexit uwolni "setki miliardów" na inwestycje w Wielkiej Brytanii, a Partia Pracy oferuje jedynie opóźnianie wyjścia z UE.

Nawiązanie do Stalina - jak zauważa Sky News - ma związek z przemówieniem wygłoszonym przez Corbyna w ubiegły czwartek. Lider Partii Pracy zapowiedział wówczas, że rząd jego ugrupowania zajmie się bogatymi elitami, które wykorzystują system panujący w Wielkiej Brytanii dla osobistych zysków kosztem społeczeństwa.

Lider Partii Pracy wskazał w swoim przemówieniu pięciu miliarderów: Mike'a Ashley'a, Crispina Odey'a, Jima Ratcliffe'a, Ruperta Murdocha i Hugha Richarda Louisa Grosvenora, księcia Westminster.

Na Twitterze Corbyn odpowiedział na artykuł Johnsona nazywając jego słowa "nonsensem wymyślonym przez superbogatych, którzy chcą uniknąć płacenia nieco większych podatków".

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA