fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Aleksander Kwaśniewski: Wróćcie do lewicy

Twitter/Lewica
Zwracam się do moich wyborców, było ich bardzo, bardzo wielu. Zagłosujcie, wróćcie do lewicy. Zaufajcie tym ludziom - mówił podczas konwencji Lewicy były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Podczas konwencji wyborczej Lewicy w Katowicach Kwaśniewski przekonywał, że odkąd w Polsce rządzi duopol PiS i PO, kraj jest spowity "politycznym smogiem".

- Tylko wybór lewicy, postawienie na trzecią siłę może nas uratować przed katastrofalnym smogiem, który trwa już 15 lat - mówił.

Zdaniem byłego prezydenta Lewica jest najlepszą odpowiedzią na problemy, z jakimi zmaga się obecnie Polska, a jej wielkim sukcesem jest to, że do tych wyborów idzie razem.

Kwaśniewski podkreślał, że przez 30 lat polskiej demokracji Lewica stała na stanowisku, że trzeba bronić i przestrzegać Konstytucji.

O wizji państwa, jakie ma rządzące Prawo i Sprawiedliwość mówił, że to wizja "państwa tylko dla swoich", co oznacza wykluczenie, polaryzację, dzielenie Polaków na gorszy i lepszy sort. - My tę wizję wykluczamy - stwierdził.

Kwaśniewski symbolicznie przekazał egzemplarze Konstytucji trzem liderom partii lewicowych - Czarzastemu, Zandbergowi i Biedroniowi.

- Widzę tu nowe pokolenie lewicy, którzy potrafią lewicowy sztandar nieść wysoko. Wierzę, że jeden z nich będzie kiedy prezydentem Polski - powiedział były prezydent.

Zaapelował do tych, którzy dwukrotnie poparli go w wyborach prezydenckich, w 1995 i 2000 roku.

- Zwracam się do tych moich wyborców, którzy dwukrotnie zaufali mi, którzy dali mi mandat sprawowania najgodniejszego urzędu w Polsce mówię, zagłosujcie, wróćcie do lewicy. Zaufajcie tym ludziom - mówił Kwaśniewski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA