fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent Trump nie wyjedzie poza Warszawę

AFP
Niespełna dwie doby spędzi w Polsce prezydent USA Donald Trump. Nie będzie planowanych wcześniej spotkań z żołnierzami w bazach wojskowych.

Donald Trump przyleci do Warszawy 31 sierpnia. Następnego dnia będzie jednym z trzech prezydentów, przemawiających w czasie uroczystości rocznicy wybuchu wojny. 2 września zostanie przyjęty przez prezydenta Andrzeja Dudę. Po spotkaniu z Andrzejem Dudą Donald Trump pojedzie do Mateusza Morawieckiego, a następnie odleci do Waszyngtonu.

Informacje dotyczące planu pobytu prezydenta Trumpa w Polsce podała Kancelaria Prezydenta, ale nie chciała odpowiedzieć na pytania, dlaczego nie dojdzie do planowanej wcześniej wizyty Donalda Trumpa u stacjonujących w Polsce amerykańskich żołnierzy w Powidzu lub w Drawsku.

Krzysztof Szczerski zapowiedział, że po spotkaniu z prezydentem Dudą  Donald Trump ma złożyć "deklarację polityczną".

W obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej ma wziąć udział 40 delegacji zagranicznych: 250 gości z całego świata, w tym prezydenci, premierzy, przewodniczący parlamentów oraz ministrowie. Spodziewani są też wysłannicy rodzin królewskich z Europy - poinformował minister Krzysztof Szczerski. Główne obchody rozpoczną się 1 września w południe na Placu Piłsudskiego w Warszawie. "Wystąpienia wygłoszą prezydenci Polski, Niemiec i Stanów Zjednoczonych" - poinformował Szczerski.

Motywem przewodnim przewodnim uroczystości są słowa "pamięć i przestroga"

Źródło: rp.pl/Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA