fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Spychalski: Trybunał Stanu dla Tuska i Kopacz? Będzie efekt finalny

tv.rp.pl
- Jeśli Skarb Państwa w czasie rządów PO-PSL stracił 250 miliardów złotych to jest to olbrzymi problem, który musi być wyjaśniony. Ta sprawa będzie mieć swój efekt finalny, kolejna kadencja Sejmu się tym zajmie - komentował postawienie przed Trybunałem Stanu polityków poprzedniego rządu Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

Konsekwencji dla Donalda Tuska, Ewy Kopacz i Jacka Rostowskiego domaga się Marcin Horała, szef komisji śledczej ds. VAT. Opozycja mówi o desperacji PiS.

Szef sejmowej komisji śledczej badającej oszustwa VAT-owskie zapowiedział w poniedziałek, że projekt raportu zawiera rekomendację, by przed Trybunał Stanu trafili kluczowi politycy związani z PO, w tym były premier Donald Tusk.

- Jeśli Skarb Państwa w czasie rządów PO-PSL stracił 250 miliardów złotych to jest to olbrzymi problem, który musi być wyjaśniony. Ta sprawa będzie mieć swój efekt finalny, kolejna kadencja Sejmu się tym zajmie - ocenił w Polsat News Błażej Spychalski. 

- Te pieniądze to drogi, programy społeczne, które mogłyby powstać. Odpowiedzialność polityczna w tym zakresie z całą pewnością istnieje - dodał rzecznik prezydenta.

Spychalski został zapytany, czy nie jest to próba "przykrycia" afery w Ministerstwie Sprawiedliwości. - Mamy sytuację, gdzie niesnaski są miedzy sędziami. Jeśli dochodziło do przestępstwa, to odpowiednie organy państwa na pewno to wyjaśnią - odpowiedział.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA