fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rabin: Skomplikowany świat polityki nie jest dla kobiet

stock.adobe.com
Rabin Shlomo Aviner odrzucił możliwość, by na czele Partii Żydowski Dom stanęła była minister sprawiedliwości Ayelet Shaked ponieważ "polityka nie jest dla kobiet".

Aviner jest jednym z kilkudziesięciu rabinów, którzy podpisali się pod listem sprzeciwu wobec objęcia przez Shaked stanowiska przewodniczącej partii Żydowski Dom, a - co za tym idzie - nowo powstałej koalicji występującej pod nazwą Unia Partii Prawicowych.

"Struktura partii jest stanowiskiem, które wyraża nasze priorytety i to stanowisko ma daleko idącee implikacje dla nas jako społeczeństwa i nauki jaką przekazujemy naszym dzieciom" - czytamy w liście podpisanym przez rabinów. W liście nie pada nazwisko Shaked.

Aviner, kierujący jedną ze szkół religijnych w Jerozolimie, były rabin osiedla Beit El na Zachodnim Brzegu, w wywiadzie dla publicznego nadawcy Kan wyjaśnił, że "partie religijne muszą istnieć, ponieważ w państwie nie chodzi tylko o gospodarkę czy bezpieczeństwo, ale również o wiarę". - Dlatego muszą być ludzie, którzy poświęcają całe swoje życie Torze - tłumaczył.

Rabin nazwał Shaked "naprawdę cudowną", ale dodał, że "każda osoba ma swoje miejsce". - To niewłaściwe, skomplikowany świat polityki nie jest miejscem dla kobiet - dodał.

Shaked, która w ostatnich wyborach startowała z drugiego miejsca na liście izraelskiej Nowej Prawicy - partii powstałej w wyniku rozłamu w Żydowskim Domu. Była minister sprawiedliwości zapowiedziała już start w przyspieszonych wyborach we wrześniu, ale nie powiedziała, z list jakiej partii będzie startować.

Unia Partii Prawicowych skupia izraelskie środowiska syjonistyczne.

Źródło: JTA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA