fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Chcesz wizę do USA? Pokaż konto na Facebooku

stock.adobe.com
Informację o swych kontach w mediach społecznościowych musi amerykańskim władzom przedstawić ten, kto stara się o wizę do USA.

Jak poinformował Departament Stanu USA, obowiązek dotyczy wszystkich kont w mediach społecznościowych, z których ubiegający się o wizę korzystał w ciągu ostatnich pięciu lat. Nowe przepisy obowiązują od piątku 31 maja.

Departament Stanu oznajmił, iż zmiana prawa jest podyktowana względami bezpieczeństwa narodowego. "Już prosimy o dane kontaktowe, historię podróży, informacje o członkach rodziny i miejscach zamieszkania wszystkich starających się o wizę" - napisał urząd w oświadczeniu. "Nieustannie szukamy mechanizmów ulepszających nasz proces weryfikacyjny, by chronić obywateli USA" - dodał.

Dwa lata temu prezydent Donald Trump poprosił sekretarza stanu, sekretarza bezpieczeństwa krajowego i dyrektora Wywiadu Narodowego o przygotowanie "jednolitej podstawy procedur weryfikacyjnych".

Za prezydentury Baracka Obamy Departament Stanu zaczął prosić ubiegających się o wizy o informacje o kontach w mediach społecznościowych. Aplikanci mieli prawo odmówić.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA