fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Indie: Obciął sobie kawałek palca, bo zagłosował na złą partię

Facebook
Wyborca z Indii, Pawan Kumar, uciął sobie koniuszek palca wskazującego po tym, jak zorientował się, że zagłosował w wyborach nie na tą partię, na którą chciał zagłosować - informuje BBC.

Kumar w nagraniu, które obiegło media społecznościowe wyjaśnia, że przypadkowo zagłosował na rządzącą krajem Indyjską Partię Ludową (BJP), podczas gdy chciał zagłosować na inne ugrupowanie.

Mężczyzna obciął więc sobie koniuszek palca wskazującego, na którym niezmywalnym atramentem oznaczono, że głosował już w wyborach. Zrobił to, aby móc ponownie oddać głos.

Kumar głosował w czwartek w Bulandshahr, w stanie Uttar Pradesh.

- Chciałem zagłosować na słonia, ale przez pomyłkę zagłosowałem na kwiat - powiedział na nagraniu umieszczonym w sieci mężczyzna odnosząc się do partyjnych symboli umieszczanych obok nazwisk kandydatów na ekranach maszyn do głosowania.

Symbolem BJP jest lotos. Słoń to symbol regionalnej Partii Większości Społecznej (BSP). BSP zajmuje opozycyjne stanowisko wobec BJP.

Symbole partii umieszcza się przy nazwiskach kandydatów, ponieważ w Indiach, gdzie prawa wyborcze ma 900 mln osób, wciąż jest wielu analfabetów.

Wybory parlamentarne w Indiach - największej demokracji świata - trwają ok. sześciu tygodni - ich wyniki będą znane dopiero 23 maja.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA