fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kandydatka na prezydenta USA: Marihuana daje ludziom radość

AFP
Ubiegająca się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2020 roku senator Kamala Harris, w programie radiowym wyjaśniła, że popiera legalizację marihuany na całym terytorium USA ponieważ "daje ona wielu ludziom radość".

Harris była pytana o doniesienia mówiące o tym, że sprzeciwiała się ona legalizacji marihuany.

- To nieprawda. Słuchajcie, żartowałam o tym, żartowałam. Połowa mojej rodziny pochodzi z Jamajki - odparła senator.

Na pytanie czy sama paliła marihuanę, Harris odparła, że tak. - Paliłam. I się zaciągałam. Zaciągałam się - podkreśliła. - To było dawno temu, ale tak - dodała precyzując, że wypaliła jointa w czasie studiów.

Na pytanie czy zapaliłaby marihuanę znowu, gdyby ta była legalna, Harris odparła, że "jej zdaniem daje ona wielu ludziom radość". - A my potrzebujemy więcej radości - dodała.

Inny senator Demokratów, starający się o nominację partii w wyborach prezydenckich, Cory Brooker, zapowiedział starania o legalizację marihuany na szczeblu federalnym w ramach reformy polityki karnej USA.

Brooker już w 2018 roku przedstawił projekt ustawy legalizującej marihuanę na terytorium całych Stanów Zjednoczonych.

Obecnie marihuana jest w pełni legalna w 10 stanach w USA. W 33 dopuszczalne jest zażywanie marihuany do celów medycznych.

Z sondażu Pew Research Center z października 2018 r. wynika, że 62 proc. Amerykanów popiera legalizację marihuany w całym kraju.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA