fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż CBOS: PiS z wynikiem lepszym niż cała opozycja

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Zjednoczona Prawica może liczyć obecnie na 40 proc. poparcia - wynika z sondażu opublikowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej. To wynik lepszy niż łączne poparcie dla wszystkich innych partii, które przekroczyłyby próg wyborczy.

Na drugim miejscu w sondażu znalazła się Platforma Obywatelska, popierana przez 15 proc. osób deklarujących pójście na wybory. PO zaliczyła spory spadek w porównaniu z poprzednim badaniem tej sondażowni - minus 7 punktów procentowych. W sondażu zadebiutowało za to ugrupowanie Wiosna. Według badania partia Roberta Biedronia mogłaby liczyć na co dziesiąty głos.

W Sejmie znalazłyby się także dwa inne ugrupowania: Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 otrzymały po pięć procent poparcia.

Pozostałe partie uplasowały się pod progiem wyborczym. Według CBOS po dwa procent badanych poparło Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesną i Wolność/KORWiN. Po jednym procencie uzyskały natomiast partia Razem i Ruch Narodowy.

14 procent pytanych, choć zadeklarowało udział w wyborach, to wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć, jeszcze nie wiem, waham się". Dodatkowo 1 procent odmówił odpowiedzi.

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-14 lutego 2019 roku na liczącej 1019 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA