fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kłopoty partii kojarzonej z o. Rydzykiem. Sąd odrzucił wniosek

Mirosław Piotrowski
Fotorzepa/ Dorota Awiorko-Klimek
Warszawski sąd okręgowy po raz drugi z powodów formalnych zwrócił wniosek o rejestrację nowego ugrupowania, zakładanego przez europosła Mirosława Piotrowskiego, kojarzonego ze środowiskiem Radia Maryja.

- Partia polityczna pod nazwą "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi" nie została jeszcze wpisana do ewidencji partii politycznych. W dniu 3 stycznia 2019 r. zostało wydane kolejne zarządzenie zobowiązujące do sprecyzowania zapisów statutu dotyczących zasad reprezentowania partii na zewnątrz, dokładnego określenia kompetencji organów partii, zgodnie z wymogiem art. 9 ust. 1 pkt 4 ustawy o partiach politycznych i złożenia poprawionej wersji statutu – w terminie 1 miesiąca, pod rygorem odmowy rejestracji – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Sylwia Urbańska, rzeczniczka prasowa ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie.

To drugie nieudane podejście europosła Piotrowskiego. 4 grudnia są już raz zwrócił uwagę na nieprecyzyjność zapisów w statucie.

- Zakładałem, że rejestracja nowej partii może potrwać 8-9 tygodni. Sąd podchodzi indywidualnie do każdego nowego ugrupowania - powiedział w rozmowie z WP Piotrowski.

- W momencie, kiedy dostaniemy z sądu zarządzenie, to uszczegółowimy wniosek jeszcze raz. Będziemy uzupełniać dokumenty według wskazówek sądu i eliminować błędy aż do skutku. Z mojej wiedzy wynika, że taki tryb procedowania sąd stosował przy rejestracji innych partii politycznych - tłumaczył europoseł.

Źródło: rp.pl/ WP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA