fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rosja: Władimir Putin chce kontrolować rap, a nie go zwalczać

Władimir Putin
AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że Kreml powinien przejąć kontrolę nad rapem, a nie próbować z nim walczyć.

Deklaracja prezydenta Putina to reakcja na liczne odwołania koncertów w całej Rosji oraz aresztowanie znanego muzyka Husky'ego. Wywołało to w ostatnim czasie burzliwą dyskusję, szczególnie wśród młodych Rosjan.

Putin oświadczył, że tego typu działania często przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego i zaproponował inne rozwiązanie.

- Jeśli nie da się czegoś zatrzymać, trzeba się tym zająć. Jak to zrobić i jak poprowadzić w odpowiednim kierunku, to jest najważniejsza sprawa - powiedział prezydent i zapowiedział, że kwestia rapu będzie dalej omawiana przez członków jego rządu i ministerstwa kultury.

Raper Husky, który w swoich utworach często krytykuje rząd, poinformował, że wywierano na niego presję w związku z zaplanowanym koncertem. Zdaniem Kremla jego teksty były obraźliwe. 

Po odwołaniu koncertu w Krasnodarze na południu Rosji, muzyk zaczął rapować na dachu jednego z samochodów. Został aresztowany za chuligaństwo. Miał spędzić w areszcie 12 dni, ale po wielu protestach został zwolniony wcześniej. W jego sprawie interweniowali m.in. członkowie administracji Putina.

Putin odpowiedział także na oświadczenie producenta muzycznego Igora Matvienki, który zaproponował wprowadzenie ograniczeń wiekowych podczas koncertów.

- Powiedziałeś (Matvienko - red.), że rap ma trzy filary: seks, narkotyki i protesty. Spośród nich narkotyki budzą największy niepokój. Są drogą do degradacji narodu - powiedział.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA