fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Były szef KNF w siedzibie Komisji. Po nim - CBA

Fotorzepa/Magda Starowieyska
Były szef Komisji Nadzoru Finansowego od kilku godzin przebywa w siedzibie KNF i ma dostęp do wszystkich dokumentów - pisze RMF FM. - To, jak działają służby, zakrawa na skandal - mówią śledczy.

Były szef KNF Marek Chrzanowski, którego dymisję przyjął wczoraj premier Morawiecki w wyniku afery ujawnionej przez "Gazetę Wyborczą", dziś nad ranem wrócił z delegacji służbowej w Singapurze.

Od kilku godzin przebywa w siedzibie Komisji, gdzie ma dostęp do wszystkich dokumentów.

Siedziba Komisji nie została jeszcze przeszukana przez agentów CBA i prokuraturę.

Doświadczeni śledczy i prokuratorzy, cytowani przez RMF FM, komentują, że taka opieszałość w działaniu i dopuszczenie Chrzanowskiego do dokumentów zakrawa na skandal.

W KFN zapewniono, że Marek Chrzanowski utracił dostęp do wewnętrznego systemu komputerowego i wrażliwych danych.

Jak twierdzi były prokurator Janusz Kaczmarek, służby powinny wcześniej zabezpieczyć dokumenty w gabinecie Chrzanowskiego.

Agenci weszli do siedziby KNF dopiero po godzinie 13, gdy Marek Chrzanowski opuścił już siedzibę Komisji.

Śledztwo prowadzi wydział zamiejscowy prokuratury krajowej w Katowicach, a czynności mają wykonywać agenci CBA z delegatury w Warszawie. Nad śledztwem sprawuje kontrolę minister sprawiedliwości i prokurator generalny  Zbigniew Ziobro.

Wczoraj "Gazeta Wyborcza" ujawniła nagranie rozmowy miliardera Leszka Czarneckiego, właściciela Getin Noble Banku i Idea Banku, z szefem KFN Markiem Chrzanowskim, podczas której Chrzanowski proponuje "przychylność" w zamian za zatrudnienie wskazanego przez siebie prawnika z wynagrodzeniem ok. 40 mln złotych.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA