fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Giertych o locie z Cancun: Czy ktoś jeszcze musi zginąć?

Fotorzepa, Piotr Nowak
"300 osób mogło zginąć przez jakichś przestępczych idiotów, a LOT zajmuje się malowaniem samolotów" - oburza się na swoim profilu na Facebooku były wicepremier Roman Giertych.

Giertych, we wpisie zatytułowanym "LOT z Cancun - esencja pisizmu", pisze o doniesieniach medialnych, zgodnie z którymi 23 marca samolot wyczarterowany od LOT-u leciał z Cancun w Meksyku i już "po półtorej minuty po starcie, prawy silnik samolotu wpadł w silne wibracje. Sytuacja się powtarza pół godziny później, potem znów". Według relacji "Faktu" kierownictwo linii lotniczej zamiast zgodzić się na lądowania na pobliskim lotnisku w Miami, skierowało samolot do Nowego Jorku, ponieważ - jak pisze dziennik - tak było taniej.Ostatecznie boeing 787 dreamliner wylądował z wyłączonym jednym silnikiem, po zrzuceniu paliwa, na lotnisku w Nowym Jorku.

LOT po publikacji "Faktu" wydał oświadczenie, w którym czytamy: "Oświadczamy, że informacje dotyczące LOTu z Cancun wykonywanego 23 marca przez Boeinga 787 Dreamliner podane przez 'Fakt' są nieprawdziwe". Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że LOT zamierza pozwać "Fakt" za tę publikację.

Tymczasem Giertych pisze, że opisana przez "Fakt" sytuacja "przeraziła go jak mało co".

"Nie przeraził mnie nawet sam fakt, że ktoś dopuścił się takiego czynu (przestępstwa się zdarzają), ale to że mamy godzinę 15, a prezes LOT jest nadal prezesem, a prokuratura nie wszczęła jeszcze śledztwa w tej sprawie. 300 osób mogło zginąć przez jakichś przestępczych idiotów, a LOT zajmuje się malowaniem samolotów" - dodał były wicepremier.

Giertych nawiązał jednocześnie do katastrofy Tu-154M w Smoleńsku, do której - jego zdaniem - "doprowadziła taka postawa" jak w przypadku opisywanego przez media lotu.

"Czy ktoś znowu musi zginąć?" - pyta kończąc wpis Giertych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA