fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Coroczne spotkanie Putina z telewidzami bez... widzów

AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin coroczne spotkanie na żywo z telewidzami, w czasie którego mogą oni zadawać pytania, odbędzie bez publiczności w studiu - zapowiada oddział rosyjski BBC.

Zmiany w formacie corocznego maratonu pytań i odpowiedzi z udziałem prezydenta Rosji zapowiedział Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla. Choć nie odniósł się bezpośrednio do informacji opublikowanych przez BBC, to zapowiedział, że w tym roku "Gorąca linia" będzie wykorzystywała "różne innowacje technologiczne, przy czym istota tego wyjątkowego wydarzenia pozostanie niezmieniona".

- W tym roku "Gorąca linia" będzie korzystała z różnych innowacji. Istota tego wyjątkowego na świecie wydarzenia, pod względem zawartości i technologii, pozostanie niezmieniona, ale zostanie nieco dopracowana pod względem skali geograficznej i komunikacyjnej, wykorzystując osiągnięcia technologiczne - powiedział Pieskow, cytowany przez TASS.

Rzecznik Kremla nie potwierdził, że tegoroczna "Gorąca linia" odbędzie się 7 czerwca, jak sugeruje BBC. Zapowiedział, że data programu zostanie ogłoszona "kiedy nadejdzie czas".

Pierwsza sesja pytań i odpowiedzi z prezydentem Rosji odbyła się 24 grudnia 2001 roku. Później odbywała się corocznie, z wyjątkiem lat 2004 i 2012. Jednak do 2007 roku Putin odpowiadał zza murów Kremla. Dopiero w 2008 roku studio przeniesiono do Gostinego Dworu, gdzie prezydenta otaczała publiczność.

Źródło: rp.pl/ BBC, TASS, Belsat
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA