fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tusk wystartuje w wyborach do Europarlamentu?

AFP
Donald Tusk planuje start w przyszłorocznych wyborach do parlamentu Europejskiego - donosi SE.pl. To na wypadek, gdyby obecna władza chciała mu postawić jakiekolwiek zarzuty w związku z katastrofą smoleńską.

Obawy środowiska związanego z byłym premierem biorą się z faktu, że w prokuraturze od marca 2017 roku leży złożone przez Antoniego Macierewicza doniesienie o możliwości popełnienia przez Tuska przestępstwa "zdrady dyplomatycznej".

Ponieważ postawienie Donaldowi Tuskowi zarzutów mogłoby go wyeliminować ze startu w wyborach prezydenckich, jego otoczenie namawia polityka do startu w wyborach do Europarlamentu.

Jak mówi cytowany przez SE.pl współpracownik Tuska, jego celem są wybory prezydenckie. Żeby móc w nich spokojnie wystartować, potrzebny mu będzie silny unijny immunitet.

Rzecznik PO Jan Grabiec przyznaje, że obecny szef RE byłby poważnym wzmocnieniem list Platformy w wyborach europejskich.

Entuzjastą tego pomysłu jest Michał Kamiński, który namawia Donalda Tuska do startu w tych wyborach.

- Mało kto w Polsce kojarzy się z sukcesem polityki europejskiej jak Donald Tusk. I jak mało kto pokazał, że potrafi Polaków łączyć, a więc nadaje się na prezydenta Polski  - mówi Michał Kamiński.

Źródło: SE.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA