fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Joanna Schmidt też odchodzi z Nowoczesnej

tv.rp.pl
"Nie mogę zgodzić się na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzje o opuszczeniu Klubu Poselskiego i partii Nowoczesna" - napisała w oświadczeniu posłanka Joanna Schmidt.

"Zaangażowałem się w tworzenie Nowoczesnej jako osoba spoza polityki, pracująca wcześniej w biznesie, a w ostatnich latach jako kanclerz prywatnej uczelni. Uważałam i nadal uważam, że chorobą polskiej polityki jest sposób jej prowadzenia - zakulisowe gry, personalne spory, kłamstwo oraz coś, co w języku potocznym nazywa się cwaniactwem. Wierzyłam i nadal wierzę, że polska polityka potrzebuje profesjonalizmu, ludzi pracowitych, zaangażowanych i prawdomównych. Na rzecz tak rozumianej polityki nadal będę działać" - zadeklarowała Schmidt.

Posłanka dodała, ze jest wdzięczna wyborcom z Poznania za poparcie, którego udzielili jej w wyborach. "Nadal, jako niezależny poseł, będę dla nich pracować" - napisała.

"Jestem przekonana, że jako niezależny poseł będę mieć szansę na lepszą i bardziej skuteczną pracę oraz na współpracę z wieloma środowiskami podzielającymi moje wartości. Wierzę również, że jako wiceprzewodnicząca ALDE (frakcji w europarlamencie - przyp. red.) mogę zrobić wiele dobrego dla Polski i poprawy jej nadszarpniętej mocno opinii na arenie międzynarodowej" - oświadczyła Joanna Schmidt.

Polityk zaznaczyła, że decyzja o odejściu była "niełatwa", ale "słuszna". "Rozpoczynając pracę jako poseł niezrzeszony deklaruję wsparcie dla wszelkich działań, dzięki którym Polska stanie się krajem w pełni demokratycznym i nowoczesnym, państwem ludzi aktywnych, przedsiębiorczych i społecznie wrażliwych" - zakończyła swoje oświadczenie posłanka.

Schmidt w wyborach w 2015 roku startowała z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej w okręgu poznańskim. Zebrała 35202 głosy, najwięcej ze wszystkich kandydatów w okręgu.

Wcześniej w poniedziałek decyzję o odejściu z Nowoczesnej ogłosiła Joanna Scheuring-Wielgus.

Dowiedz się więcej » Joanna Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

Schmidt, Scheuring-Wielgus oraz Krzysztof Mieszkowski w styczniu br. czasowo zawiesili swoje członkostwo w Nowoczesnej po tym, jak dziesięcioro posłów tej partii nie wzięło udziału w głosowaniu na temat obywatelskiego projektu ustawy zakładającego liberalizację przepisów dot. aborcji. Cała trójka wróciła do partii 2 lutego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA