fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Iskandery zostaną w Obwodzie Kaliningradzkim

123RF
Prezydent Litwy poinformowała, że Rosja rozmieszcza w Obwodzie Kaliningradzkim rakiety zdolne do przenoszenia ładunków jądrowych.

- Rosjanie zaczynają dzisiaj w Obwodzie Kaliningradzkim rozmieszczać rakiety Iskander - powiedziała prezydent Litwy Dalia Grybauskaite dodając, że jest to „zagrożenie nie tylko dla Litwy, ale także dla połowy Europy”.

Jak podaje Polskie Radio, litewski minister obrony Raimundas Karoblis poinformował, że Rosjanie zamierzają pozostawić tam rakiety na stałe. Podkreślił również, że Rosja wcześniej dostarczała zestawy rakietowe na czas manewrów, ale tym razem sytuacja jest inna. - Jest to rozmieszczenie na stałe, wraz z całą potrzebną do tego infrastrukturą - powiedział.

Litewski wywiad informował wcześniej, że rozmieszczenie rakiet Iskander w Obwodzie Kaliningradzkim może być zagrożeniem dla Litwy i zakłócić działania sojuszników w regionie. Podkreślano jednak, że wykorzystanie kompleksu do zniszczenia celów znajdujących się na terytorium Litwy nie jest w tym przypadku konieczne, ze względu na to, że Rosja teoretycznie dysponuje już do tego odpowiednimi siłami.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA