fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Francja: Szczepienie dzieci będzie obowiązkowe

123RF
Od 2018 roku rodzice we Francji mają być prawnie zobligowani do szczepienia swoich dzieci - zapowiedział premier Édouard Philippe.

Philippe powiedział, że jest "nie do zaakceptowania" fakt, iż wciąż zdarzają się przypadki śmierci dzieci z powodu odry - a wszystko to w kraju, który był pionierem szczepionek.

Obecnie we Francji obowiązkowe jest szczepienie dzieci jedynie przeciwko polio, błonicy i tężcowi. Wszystkie inne szczepionki są jedynie rekomendowane.

Philippe mówiąc o obowiązkowych szczepieniach przypomniał nazwisko Ludwika Pasteura, twórcy pierwszych szczepionek przeciwko wściekliźnie i wąglikowi. Następnie stwierdził, że od 2018 roku obowiązkowych we Francji będzie 11 szczepionek.

WHO ostrzega w ostatnim czasie przed ogniskami odry, która rozprzestrzenia się w Europie, mimo iż istnieje bezpieczna i efektywna szczepionka przeciwko tej chorobie.

Z ostatnich badań wynika, że obecnie ponad 30 proc. Francuzów nie ufa szczepionkom, a jedynie 52 proc. jest przekonanych, że zyski ze szczepień przewyższają ryzyko związane ze szczepieniami.

Tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2017 roku we Francji zanotowano 79 zachorowań na odrę. Od 2008 do 2016 roku na odrę we Francji zmarło 10 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA