fbTrack

Polityka

Natalia Niemen: Andrzej Duda mnie przekonał

Natalia Niemen
rp.pl
- Słuchanie Andrzeja Dudy w kampanii, co on chce przekazać, co zrobić, przekonało mnie do wsparcia tego człowieka. Wbrew temu, co ludzie mówią, nie jestem artystką PiS. Nie jestem wszędzie zapraszana, powiem więcej, za poprzedniej władzy byłam częściej zapraszana - mówiła w programie #RZECZoPOLITYCE Natalia Niemen, piosenkarka, córka Czesława Niemena.

Gość programu wydała niedawno płytę, na której śpiewa mniej znane utwory ojca Czesława: „Niemen mniej znany”. - Coraz więcej głosów słyszałam: pani Natalio, niech pani to nagra, błagamy – mówiła Niemen. - Ten projekt ma już ładnych parę lat – dodała.

- Jestem osobą, która podświadomie robi rzeczy w poprzek – mówiła o sobie Niemen. - Z tego powodu możemy posłuchać na płycie mało znanych utworów Niemena.

Córka Czesława Niemena powiedziała, że jej tata nie lubił swoich hitowych utworów, które mu się z czasem przejadły.

- Nie patrzę na siebie jako muzyka, który koniecznie musi tworzyć solowe albumy – mówiła Niemen. Dodała, że przez 20 lat udzielała się na płytach innych artystów.

Kolejnym wątkiem rozmowy była ostatnia płyta Czesława Niemena „Spod chmury kapelusza”. - Pamiętam, że już był chory podczas pracy nad tą płytą, pracował po nocach, żeby ją skończyć – mówiła Niemen. - Pamiętam, że te oceny były dość krytyczne. Ja sama na początku nie mogłam przejść przez tę płytę – dodała.

- Jeżeli artysta nie ma za sobą mediów, to trudno mu się przebijać z czymś ambitnym – powiedziała Niemen. - Łatwo jest zdobyć popularność wśród większości, co widzimy na co dzień, ale żeby dotrzeć do dusz ludzi, to jest to trudne.

Według Niemen artyści, którzy nawiązują do Jezusa są w jakiś sposób piętnowani. – Sztuka powinna powodować jakieś poruszenie w człowieku, prowokować – mówiła Natalia Niemen. - Sztuka nie jest od tego, żeby gorszyć i szokować.

Artystka wsparła w kampanii prezydenckiej kandydata PiS Andrzeja Dudę. Czy to przystoi artystom? - Dlaczego artysta ma się nie angażować politycznie, czy jest jakimś gorszym człowiekiem? – mówiła. - Słuchając Andrzeja Dudy, co on chce przekazać, co zrobić, przekonało mnie do wsparcia tego człowieka.

- Wbrew temu, co ludzie mówią, nie jestem artystką PiS. Nie jestem wszędzie zapraszana, powiem więcej, za poprzedniej władzy byłam częściej zapraszana – powiedziała Niemen.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL