fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pogoda

Poniedziałek: Ciśnienie rekordowo wysokie. I będzie wysokie

stock.adobe.com
W poniedziałek ciśnienie w Polsce - ze względu na wpływ wyżu znad Wielkiej Brytanii - będzie utrzymywać się na niezwykle rzadko notowanym w Polsce poziomie 1045 hPa. Od czwartku Polska znów znajdzie się pod wpływem wyżu - a ciśnienie będzie dochodzić do 1030 hPa - informuje IMGW.

IMGW informuje, że podwyższone ciśnienie "może przyczyniać się do pogorszenia sprawności psychofizycznej" zwłaszcza u osób "podatnych na bodźce meteorologiczne". Takie osoby mogą czuć osłabienie, pogorszenie samopoczucia, zmęczenie i zdenerwowanie. Meteoropaci mogą odczuwać nasilone dolegliwości bólowe - ostrzega IMGW.

W poniedziałek ciśnienie zacznie jednak spadać - ponownie wzrośnie w czwartek, gdy Polska znajdzie się znów "w zasięgu wyżu z centrami przemieszczającymi się z zachodu Europy w kierunku Morza Czarnego". "Ciśnienie atmosferyczne w centrum wyżu wyniesie około 1030 hPa" - pisze IMGW.

Rekordowe ciśnienie w powojennej Polsce zanotowano w 1997 roku w grudniu, w Suwałkach (wyniosło 1054 hPa). Najniższe ciśnienie w powojennej Polsce (965,2 hPa) zanotowano 26 lutego 1989 w Szczecinie i Łodzi.

Na świecie rekordowy pomiar ciśnienia wyniósł 1086 hPa - takie ciśnienie zarejestrowano 19 grudnia roku 2001 w miejscowości Tosontsengel w Mongolii.

Źródło: IMGW
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA