fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pogoda

Co przyniesie lato? Prognoza pogody dla Europy

Pxhere
W niektórych częściach Europy lato będzie pełne intensywnych upałów. Fale wysokiej temperatury mogą objąć Półwysep Iberyjski i środkową część kontynentu.

Długotrwałe upały będą odczuwalne na obszarze od Portugalii i Hiszpanii po Polskę i Węgry.

Wysoka temperatura pojawi się już w czerwcu na Półwyspie Iberyjskim i stopniowo będzie rozprzestrzeniać się na północ i wschód w kolejnych miesiącach.

Serwis AccuWeather informuje, że wysoka temperatura utrzyma się dłużej niż w ubiegłym roku. Rekordowe wyniki mogą powtórzyć się m.in. w Portugalii, Belgii, Holandii, Niemczech i Skandynawii.

Jeśli upały będą przerwane, potrwa to krótko, a nawet wtedy trzeba liczyć się z wysokimi temperaturami. 

Meteorolog Tyler Roys uważa, że temperatury przekraczające 38 stopni Celsjusza będą możliwe w północnej Francji, Belgii, Holandii, Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Powyżej 40 stopni będzie na południu Francji, a nawet 43 stopnie w Portugalii i Hiszpanii.

Meteorolodzy ostrzegają przed pogorszeniem się jakości powierza. Będzie to szczególnie odczuwalne w dużych miastach. Istnieje ryzyko pożarów w Hiszpanii i Portugalii.

Na Półwyspie Bałkańskim mogą wystąpić gwałtowne burze z piorunami. - Burze przyniosą podtopienia, powodzie, silne wiatry i gradobicia - mówi Roys.

Źródło: AccuWeather
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA