Reklama

Ulga w PIT tylko dla właściciela gruntu

Fiskus odmawia zwolnienia z podatku osobom, które inwestują w budowę na działce małżonka. Jest jednak rozwiązanie.

Aktualizacja: 28.03.2018 10:56 Publikacja: 27.03.2018 18:05

Ulga w PIT tylko dla właściciela gruntu

Foto: Adobe Stock

Coraz więcej małżeństw spiera się z fiskusem o ulgę mieszkaniową. Kłopoty mają osoby, które sprzedały własne mieszkanie i zainwestowały pieniądze w nieruchomość należącą wyłącznie do ich małżonka.

Skarbówka bardzo restrykcyjnie interpretuje przepisy ustawy o PIT, czego potwierdzeniem jest jedna z najnowszych interpretacji (0111-KDIB2-2.4011.371.2017.1.HS). Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał, że mężowi nie przysługuje zwolnienie z podatku, jeśli zainwestował pieniądze w budowę na działce żony.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Edukacja i wychowanie
Gdzie znikają uczniowie szkół średnich z Ukrainy? Eksperci alarmują
Nieruchomości
Sprzedaż mieszkania ze spadku. Ministerstwo Finansów tłumaczy nowe przepisy
Sądy i trybunały
Minister sprawiedliwości Waldemar Żurek: Prezydent nie jest królem słońce
Cudzoziemcy
800+ na dziecko z Ukrainy i kary za banderyzm. Co zakłada prezydencki projekt?
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Matura i egzamin ósmoklasisty
Nadchodzi najpoważniejsza zmiana w polskiej ortografii od kilkudziesięciu lat
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama