fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Życie z pasją

Beata Zubowicz
Fotorzepa, Ryszard Waniek
Nazywano ich wichrzycielami, awanturnikami, histerykami. Były minister finansów Jacek Rostowski mówił o nich jako o „małych, głośnych, roszczeniowych grupach".

Felietonistka Krystyna Kofta insynuowała na portalu naTemat, że na swojej działalności zarabiają niezłe pieniądze. Ostatnio przez liberalno-lewicowych dogmatyków zostali zapisani do PiS, a akcja „Ratuj maluchy!", którą prowadzą od 2008 roku, zyskała polityczny stempel. A wszystko dlatego, że w referendum prezydenta Andrzeja Dudy znalazło się pytanie, na którym szczególnie im zależało: „Czy jest Pan/Pani za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem obowiązku szkolnego od siódmego roku życia".

Tyle że to jedna strona medalu. Bo dla innych są postaciami wręcz ikonicznymi – symbolami społeczeństwa obywatelskiego, ludźmi, którzy nie bali się rzucić wyzwania źle działającemu systemowi. Tygodnik „Wprost" umieścił ich nawet wśród najbardziej wpływowych Polaków.

Rzeczywiście obok Karoliny i Tomasza Elbanowskich trudno przejść obojętnie. Choć większe emocje budzi chyba Karolina. Pewnie dlatego, że częściej pojawia się publi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA