fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Emily Watson: W Czarnobylu ludzie poznali nową naturę zła

BE&W
Odkrywamy, co było przyczyną tamtej tragedii. Kontrola przepływu informacji, egoizm. Ludzka pycha i żądza władzy. Biurokracja, małostkowość, walka o pozycję dla samej pozycji. To przerażająca historia, szczególnie w naszych czasach - mówi Emily Watson, aktorka, odtwórczyni jednej z głównych ról w serialu „Czarnobyl".

Plus Minus: Po czarnobylskiej katastrofie w Polsce wstrzymano wypas bydła, zakazano picia deszczówki, a na zalecenie władz dzieciom podawano nieradioaktywny jod w postaci tzw. płynu Lugola. Co pani utkwiło w głowie z tamtego czasu?

Jeden z moich znajomych studiował lingwistykę i w tamtym czasie akurat przebywał na rocznym stypendium w Kijowie. Pamiętam, że bardzo szybko wrócił do domu. W Wielkiej Brytanii mieliśmy poczucie, że wydarzył się jakiś kataklizm, ale jednocześnie, że to dzieje się gdzieś bardzo, bardzo daleko. Bardzo odczuwalna była różnica między przekazem, jaki docierał do mieszkańców Zachodu, a tym, który trafiał do obywateli ZSRR.

Wydawało mi się, że wiem, co działo się w Czarnobylu. Jednak oglądając serial, zdałam sobie sprawę, że o części wydarzeń nie słyszałam.

Ja podobnie. Na pewno nie zdawałam sobie sprawy, że byliśmy o włos od wielkiej katastrofy. Przekroczenia granicy, zza której nie ma już powrotu. Powstrzymały nas wy...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA