fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jonny Daniels: My, Żydzi, jesteśmy wdzięczni polskim rządom

Władimir Putin i Beniamin Netanjahu w Yad Vashem, podczas obchodów rocznicy wyzwolenia Auschwitz, na które nie przyjechał Andrzej Duda. – Ostatecznie rezultat dla Polski jest znakomity – przekonuje Jonny Daniels
Heidi Levine/AP/east news
W kwestii pamięci o Żydach i Zagładzie polski rząd robi wszystko i jeszcze wiele ponad to. Za utrzymanie dawnych obozów koncentracyjnych powinny płacić Niemcy – mówi Michałowi Szułdrzyńskiemu Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths.

Plus Minus: Sześć lat temu przyjechał pan do Polski i został tu na stałe. Warto było?

Tak, po raz pierwszy przyjechałem tu sześć i pół roku temu. Pierwszą ważną rzecz dla mojej fundacji zrobiłem w styczniu 2014 roku. To była wspaniała przygoda, wiele się tu nauczyłem. Naprawdę jestem z tego szczęśliwy.

Jakie pierwsze wrażenie zrobiła na panu Polska?

Pierwszy wieczór spędziłem w Krakowie. Podszedłem do recepcjonistów w hotelu i zapytałem: czy w tej okolicy jest bezpiecznie? Spojrzeli na mnie jak na wariata. Ale naprawdę nie czułem się pewnie, bałem się.

Dlaczego?

Dorastałem, słuchając nieprzyjemnych historii o Polsce. Wysłuchiwałem opowieści o tym, jak źli Polacy byli w przeszłości. Ale gdy zacząłem tu przebywać, wrażenie zmieniło się całkowicie. Po kilku pobytach w Polsce poczułem się naprawdę bezpiecznie. I uprzedzenie minęło.

Gdzie tkwi źródło tego uprzedzenia do Polski?

To temat rzeka, ale ogólne nastawienie międzynarodow...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA