fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Rafał Trzaskowski przekłada start Ruchu Nowa Solidarność

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że jest zmuszony odłożyć start ruchu obywatelskiego Nowa Solidarność. W lipcu zapowiadał, że nowa inicjatywa oficjalnie ruszy 5 września.

- Podejmuję się stworzenia ruchu obywatelskiego, dlatego że partie nie wystarczą - zapowiadał w lipcu na spotkaniu z mieszkańcami Gdyni Rafał Trzaskowski.

- Jeżeli ktokolwiek dzisiaj narzeka na partię polityczną, to ja mam jedną odpowiedź - zapisujcie się masowo i zmieniajcie partie polityczne, tak, żeby one były bardziej otwarte i bardziej demokratyczne, bardziej uśmiechnięte. Ale jeżeli nie, jeżeli nie chcecie się zapisać do partii, to chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi, ośrodkami analitycznymi, ludźmi dobrej woli, będzie tworzyć podstawy do tego, żeby bronic społeczeństwa obywatelskiego i wszystkich niezależnych instytucji. Zróbmy to razem - tłumaczył wówczas prezydent Warszawy.

We wtorek Trzaskowski poinformował, że jest zmuszony do zmiany swoich planów. "Nie mogłem wtedy przypuszczać, że niemal równo rok po pierwszej, nastąpi kolejna awaria systemu przesyłowego do oczyszczalni Czajka" - tłumaczy.

Trzaskowski dodaje, że "wścieka się", gdy oskarżany jest o awarię systemu, który został zaprojektowany i wybudowany przez jego poprzedników. 

"Niestety, przez najbliższe tygodnie absolutnym priorytetem będzie dla mnie zarządzenie sytuacją wynikającą z awarii rury. Musimy jak najszybciej uruchomić rozwiązanie tymczasowe (most pontonowy), dzięki któremu będziemy mogli zakończyć zrzut ścieków do Wisły i - równolegle - rozpocząć całkowicie nowy przewiert pod Wisłą, dzięki któremu - jeśli wszystkie organy zgodzą się na zastosowanie trybu nadzwyczajnego - będziemy mogli za kilka miesięcy uruchomić nowy przesył i wyłączyć ten feralny" - zapowiada.

Prezydent Warszawy nie informuje o nowej dacie startu Ruchu Nowa Solidarność. O tym ma poinformować wkrótce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA