fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Tomasz Siemoniak: Szef MON powinien zostać zawieszony lub zwolniony

tv.rp.pl
- Ja w tej książce widzę całe mnóstwo faktów. W każdym innym kraju minister obrony byłby zawieszony, albo zwolniony. Myślę, że to początek problemów Antoniego Macierewicza - mówił o książce "Macierewicz i jego tajemnice", w programie #RZECZoPOLITYCE Tomasz Siemoniak, wiceszef Platformy Obywatelskiej.

- Raczej anegdoty pozostają po tych komisjach, niż jakieś konkrety. Zajmijmy się poważnymi sprawami - mówił poseł PO o komisji ds. wyjaśnienia afery Amber Gold i komisji weryfikacyjnej.

W najbliższy weekend, gdy odbędzie się kongres PiS, dojdzie też do Rady Krajowej PO. Co będzie się działo? Siemoniak mówił, że zostanie podsumowane ostatnie półrocze, począwszy od kryzysu parlamentarnego, który miał miejsce od połowy grudnia do niemal połowy stycznia. - Zostaje niewiele ponad rok do wyborów samorządowych, ta tematyka będzie bardzo ważna - przekonywał poseł PO.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się przed komisją weryfikacyjną i nie ma zamiaru tego zrobić również w przyszłości. - To jest jej decyzja. Kto ją zna, to wie, że ona nie kalkuluje, jest pryncypialna, jest profesorem prawa i uważa, że komisja niekonstytucyjna - komentował Siemoniak.

Powiedział też, że poseł PO Robert Kropiwnicki jest w komisji weryfikacyjnej, aby "dawać świadectwo prawdzie", pilnować tego co się dzieje wewnątrz komisji. 

Pierwsze zeznania podczas komisji weryfikacyjnej wzbudziły zainteresowanie i wydaje się, że nie pomagają PO. - Zdaje się, że to była osoba zwolniona z pracy. W jednej czy drugiej komisji jest show - mówił Siemoniak. Dodał, że komisja jest robiona pod oglądalność w telewizji.

Były szef MON w rządzie PO powiedział, że dostał egzemplarz książka Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice". - Ci, którzy podważają książkę nie mogą podważać zawartych w książce faktów - mówił Siemoniak. - Tomasz Piątek podał dużo faktów, którym nikt nie zaprzecza - dodał.

- Ja w tej książce widzę całe mnóstwo faktów. W każdym innym kraju minister obrony byłby zawieszony, albo zwolniony - powiedział poseł PO. - Myślę, że to początek problemów Antoniego Macierewicza. Fakty z tej książki są alarmujące.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA