fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Ranking firm doradztwa podatkowego 2020. Anna Wojda: Przed doradcami wyzwania

Anna Wojda
Fotorzepa, Waldemar Kompała
Szanowni Państwo, przed nami 14. już edycja rankingu firm doradztwa podatkowego. Wyniki pokazują, że 2019 rok był pomyślny dla firm. Większość może pochwalić się wzrostem przychodów, w wielu wypadkach nawet o kilkanaście procent. Teraz jednak, z uwagi na pandemię, nie czas na świętowanie. Firmy muszą się przystosować do funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

Na razie doradcy nie mogą narzekać na brak pracy. To jednak, czy i jak bardzo kryzys wpłynie na ich funkcjonowanie, zobaczymy w przyszłym roku, przy okazji kolejnego rankingu. Niewątpliwie czeka ich dużo wyzwań wywołanych obecną sytuacją.

W rankingu, jak co roku, prezentujemy największe firmy i najlepszych doradców. A ponieważ przepisy podatkowe często się zmieniają, jeszcze częściej zaś ich interpretacja przez fiskusa, praca doradcy staje się dużym wyzwaniem.

W tym roku najpopularniejszym słowem jest „biała lista", choć ciągle jeszcze niepokój budzą schematy podatkowe. Długo jeszcze zatem klienci będą potrzebowali wsparcia doradców. Pracy im nie zabraknie, choć może się zmienić jej charakter.

Dziękuję Państwu za udział w rankingu, zwycięzcom gratuluję, a wszystkim życzę sukcesów – choć 2020 rok nie będzie łatwy.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA