fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona zdrowia

Czerwone flagi na kąpieliskach z powodu sinic

AFP
Większość kąpielisk w Trójmieście została zamknięta z powodu zakwitu sinic. Wysokie temperatury sprzyjają ich rozwojowi.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że zamkniętych jest dziesięć kąpielisk w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. Decyzja dotyczy trzech kąpielisk w Gdańsku: Jelitkowo, Klipper-Jelitkowo i Orle, sześciu w Sopocie (przy Hotelu Sopot, przy Hotelu Haffner-Esentra oraz kąpielisk Park Północny I, Park Północny II, K22, Łazienki Południowe), a także kąpieliska w Gdyni - Orłowo.

W Gdańsku można się było kąpać np. w kąpieliskach Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Stogi, Gdańsk Brzeźno i Gdańsk Świbno.

Sanepid tłumaczy, że stan wody w Bałtyku może się zmienić, a zakazy kąpieli mogą zostać wprowadzone na kolejnych kąpieliskach. Skupiska sinic mogą się przemieszczać przenoszone przez wiatr i prądy morskie.

W przypadku obfitego zakwitu sinic zalecany jest absolutny zakaz wchodzenia do wody, bo kąpiel może skończyć się wysypką, zaczerwienieniem spojówek i dolegliwościami układu pokarmowego.

Informacje na temat dostępności kąpielisk można znaleźć w serwisie kąpieliskowym przygotowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA