fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Develia z nowym prezesem

Andrzej Oślizło
materiuały prasowe
Za sterami deweloperskiej spółki stanął Andrzej Oślizło, były szef Expandera.

Rada nadzorcza kontrolowanego przez OFE dewelopera mieszkaniowo-komercyjnego zadecydowała, że nowym prezesem będzie Andrzej Oślizło. Menedżer ma bogate portfolio, był m.in. członkiem zarządu Aviva, Expander Advisors, Schenker i PLL LOT. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także współpracę z funduszami private equity m.in. Trinity Management i Innova Capital.

- Jednym z pierwszych zadań jakie sobie stawiam, jest przygotowanie nowej strategii spółki nakierowanej na wzrost wartości przez m.in. wykorzystanie szans rynkowych i zwiększenie udziału w rynku przy zachowaniu wysokiej rentowności. Będziemy pracować też nad zwiększeniem zwrotów z kapitałów własnych i przyśpieszeniem rotacji aktywów – mówi cytowany w komunikacie Oślizło.

W ciągu trzech kwartałów br. Develia sprzedała (bez uwzględniania płatnych rezerwacji) 781 mieszkań, o prawie 16 proc. mniej rok do roku. Przekazała klientom 746 lokali, o 58 proc. mniej niż rok wcześniej. Wciąż notuje wysoką na tle branży marżę brutto ze sprzedaży: 30,7 proc., jest to jednak o 2,6 pkt proc. mniej rok do roku.

Zgodnie z nową strategią dla części komercyjnej Develia ma być czystym deweloperem. Firma sprzedaje kolejne nieruchomości, w portfelu zostały te, które wymagają popracowania, by stały się dla inwestorów atrakcyjnym produktem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA