fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Holiday Inn w nowych rękach

Hotel Holiday Inn Warsaw - City Centre ma mieć 254 pokoje
materiały prasowe
Jeszcze się nie rozpoczęły prace przy hotelu Holiday Inn Warsaw - City Centre, a już został on sprzedany.
Union Investment (poprzez swój otwarty fundusz nieruchomości UniImmo: Deutschland) kupił Holiday Inn Warsaw - City Centre, od firmy UBM.
Jak się umówili
Wczoraj w Warszawie podpisano odpowiednią umowę - tzw. Forward Purchase Arrangement. Warunkiem przeprowadzenia ostatecznej transakcji zakupu jest spełnienie wymagań finalizacyjnych, niezbędnych w przypadku tego rodzaju transakcji nieruchomościowych, która dojdzie do skutku w momencie ukończenia budowy hotelu w 2018 roku.
- Dzięki umowie Forward Purchase Arrangement zapewniliśmy sobie obiekt hotelowy w dobrej lokalizacji w Śródmieściu Warszawy już w fazie projektowej, który doskonale uzupełnia portfolio spółki UniImmo: Deutschland - skomentował Andreas Löcher, dyrektor Investment Management Hotel w spółce Union Investment Real Estate GmbH, Hamburg.
Austriacka firma UBM Development AG ukończy budynek hotelowy przy ul. Twardej w Warszawie w pierwszym kwartale 2018 roku i będzie prowadzić go dla Union Investment do roku 2038. Operatorem hotelu będzie InterContinental Hotels Group (IHG) pod marką Holiday Inn.
- Do roku 2038 jako dzierżawca UBM będzie odpowiedzialny za działalność hotelu - dodał Karl Bier, CEO UBM. Prace budowlane dla Holiday Inn Warsaw - City Centre rozpoczną się w pierwszym kwartale 2016 roku i potrwają prawdopodobnie 22 miesiące. Architektonicznie hotel nawiązuje do nowojorskiego hotelu Flat-Iron Building. Budynek zostanie wykonany jako Green Building i będzie certyfikowany w systemie LEED Gold.
Co wybudują
Hotel Holiday Inn Warsaw - City Centre ma mieć 254 pokoje, restaurację z barem czynną 24 godziny na dobę i obszerną częścią konferencyjną. Ze studia fitness, mieszczącego się na 16. piętrze, będzie można podziwiać panoramę Warszawy.
- Hotel oddalony jest 500 m od Pałacu Kultury i Złotych Tarasów. Dworzec Główny znajduje się w odległości 10 minut piechotą, a na warszawskie lotnisko Chopina można dojechać taksówką w ciągu 20 minut. Ponieważ hotel leży w niewielkiej odległości od Zamku Królewskiego i historycznej części Starego Miasta, jego lokalizacja będzie atrakcyjna nie tylko dla gości biznesowych ale również dla turystów planujących zwiedzanie miasta - zachwala inwestor.
Dodaje, że Holiday Inn Warsaw - City Centre jako pierwszy hotel w Polsce będzie miał tzw. open lobby: recepcja, lobby, centrum biznesowe, bar i restauracja, znajdujące się na parterze, będą połączone ze sobą w sposób otwarty. - Koncepcja ta stworzy przytulną, domową atmosferę, oferującą gościom przestrzeń do kontaktów, odpoczynku, pracy oraz konsumpcji - zapewnia inwestor.
O stronach transakcji:
UBM Development AG jest austriacką firmą deweloperską. Spółka działa głównie na rynkach Austrii, Niemiec i Polski, a główne obszary działalności to budownictwo mieszkaniowe, hotelowe i biurowe. Prowadzi też projekty deweloperskie w Czechach, Holandii i Francji. UBM jest notowana na giełdzie w Wiedniu od momentu swojego założenia przed 142 laty. W ciągu ostatnich 20 lat UBM wybudowała 42 hotele. Obecnie spółka jest właścicielem, współwłaścicielem lub operatorem 18 hoteli z ponad 4 tys. pokoi. W przygotowaniu znajduje się 9 hoteli w Amsterdamie, Berlinie, Frankfurcie i okolicach, Monachium i Wiedniu.
Union Investment jest jedną z największych inwestycyjnych firm zarządzających w branży nieruchomości w Europie. Jej oferta zawiera 20 otwartych publicznych funduszy nieruchomości oraz funduszy specjalnych o wartości ok. 29 mld euro. Na portfolio nieruchomościowe Union Investment, obejmujące 24 rynki krajowe oraz pięć kontynentów, składa się ponad 370 obiektów w segmencie biurowym, hotelowym, handlu detalicznego i logistyki.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA