fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Uber z siedzibą w Krakowie

CBRE
Amerykańska firma otwiera swoje centrum operacyjne w Krakowie. Tam wynajęła przeszło tysiąc mkw. biur.

UBER to amerykański twórca aplikacji mobilnej, która służy do zamawiania usług transportowych - konkurencja dla tradycyjnych taksówek. Firma zdecydowała się na utworzenie Centrum Operacyjnego w Browarze Lubicz w Krakowie. Na ponad 1000 mkw. powierzchni zatrudnienie znajdzie około 140 pracowników.

Centrum Operacyjne będzie drugą lokalizacją firmy UBER w Polsce. Dział Powierzchni Biurowych CBRE doradzał najemcy przy procesie negocjacji.

UBER to amerykański start-up, który powstał w San Francisco w 2009 roku. Obecnie firma działa w 67 krajach, oferując swoje usługi w 361 miastach na świecie. Od roku 2014 roku UBER obecny jest w Polsce, pierwszymi użytkownikami aplikacji byli mieszkańcy Warszawy. W ciągu roku polski rynek stał się jednym z najszybciej rozwijającym się rynkiem firmy w Europie.

- Dobre przyjęcie aplikacji przez polskich użytkowników i duża otwartość Polaków na innowacje zadecydowały o Centrum Operacyjnego w Krakowie. Krakowski oddział będzie odpowiedzialny za wspieranie społeczności UBERA i rozwijanie procesów biznesowych dla rynków w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu - tłumaczy inwestor.

- Polska jest bardzo sprzyjającym miejscem dla firm z sektora kreatywnego, BPO oraz startupów. Nasz kraj posiada wysoki potencjał inwestycyjny, młodą i dobrze wykształconą kadrę a także biznesowe środowisko, które wspiera nowe inicjatywy. Ostatnie decyzje największych światowych firm takich jak Google, Facebook i UBER dowodzą, że Polska to najlepsze miejsce do rozwijania biznesu - podkreśla Kamil Tyszkiewicz, Associate Director, Office Agency z firmy CBRE.

Dodaje, że ostatni ranking przygotowany przez Brytyjską Szkołę Biznesu i Zarządzania prezentuje Polskę jako trzecią, najlepszą lokalizację na świecie do prowadzenia startupu.

Według CBRE firmy z tzw. sektora kreatywnego są zainteresowanego lokowaniem swoich oddziałów w Polsce, ponieważ polski rynek oferuje ogromne możliwości rozwoju. Znaczna część strupów jest rozwijana przez młodych ludzi, którzy oferują kreatywne rozwiązania i interesujące produktu, które są w stanie usprawnić biznes.

Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA