fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Jazzowe radio od września w sieci

Włodek Pawlik
materiały
Dzięki społecznościowej zbiórce pieniędzy na portalu Wspieram.To udało się zebrać fundusze potrzebne na reaktywację RadioJAZZ.FM.

W ciągu czterech tygodni zebrano ponad 60.000 złotych czyli 200 procent funduszy potrzebnych na ponowne uruchomienie internetowego radia. To pozwoli nie tylko na wyposażenie profesjonalnego studia, ale także utworzenie nowej strony www i aplikacji na smartfony. W planie są także transmisje na żywo z koncertów w klubach.

Akcję poparło wielu jazzmanów, którzy fotografowali się z napisem promującym akcję: #jazzdoit. Wśród pięciuset wspierających artystów znaleźli się m.in.: Michał Urbaniak, Włodek Pawlik, Urszula Dudziak, Czesław Bartkowski, Artur Dutkiewicz, Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Sławek Jaskułke i trio RGG, które wystąpiło wczoraj w klubie Pardon To Tu po ogłoszeniu wyników akcji społecznościowej.

Jedną z ciekawszych propozycji wspierających jazzmanów, była gotowość zagrania w mieszkaniu darczyńcy za wpłaconą na konto akcji kwotę. Dwie największe wpłaty po 10.000 zł pozwoliły marzyć organizatorom I sympatykom o rozszerzonej formule radia. I udało się. Trwają prace nad ramówką, do redakcji zgłaszają się prowadzący, którzy związani byli z radiem w przeszłości. Będą też nowe nazwiska prezenterów.

- Pragniemy podziękować słuchaczom RadioJAZZ.FM i czytelnikom magazynu JazzPRESS. To dzięki ich zaangażowaniu i ich wpłatom nasza akcja się powiodła, a my będziemy mogli z pełną mocą ruszyć i dumnie działać jako jedyne w Polsce radio jazzowe – powiedział Jerzy Szczerbakow, założyciel i szef RadioJAZZ.FM. Teraz przed nami sporo pracy, aby pozyskać i przygotować sprzęt do naszych jazzowych potrzeb, stworzyć elegancką i przejrzystą stronę internetową oraz aplikację, dzięki której każdy będzie mógł słuchać prezentowanej przez nas muzyki przez komórkę na spacerze, na wyjeździe, w komunikacji miejskiej czy w samochodzie.

Najważniejsze, że radio zyskało nowego patrona i sponsora - Bemowskie Centrum Kultury Art.Bem w Warszawie. Tu ulokowane zostanie studio emisyjne RadioJAZZ.FM. Internetowe radio dla miłośników jazzu ma wystartować 1 września.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA