fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Astronomia poety. Mela Koteluk & Kwadrofonik upamiętniają K. K. Baczyńskiego

paradox media NCK
W warszawie odsłonięto mural Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a w sieci będzie można obejrzeć koncert Mela Koteluk & Kwadrofonik „Astronomia poety. Baczyński".

22 stycznia 2021 przypada setna rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tego względu rok 2021 został ogłoszony Rokiem Poety. To okazja, by przypomnieć niezwykły album z poezją Baczyńskiego „Astronomia poety”, który w ubiegłym roku, z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowała Mela Koteluk i Kwadrofonik.

„Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane” – mówią artyści.
 
Album został doceniony przez krytyków i słuchaczy, a o tym, jak brzmi na żywo będzie można przekonać się oglądając koncert „Astronomia poety” zarejestrowany niedawno w FINA.

Retransmisja 22 stycznia o 20:00 na profilach FINA, MPW, Warner Music Polska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA