fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Ursus wyciąga ciężkie działa w wojnie z KNF

Ursus
materiały prasowe
Władze Ursusa złożyły w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wniosek o wszczęcie postepowania karnego, celem ustalenia, czy doszło do popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy lub pracowników Komisji Nadzoru Finansowego.

Wniosek władz Ursusa to odpowiedź na działania KNF podejmowane względem spółki. W kwietniu 2019 r. Komisja zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wykorzystania informacji poufnej w związku z obrotem akcjami Ursusa przez osoby związane ze spółką. Postępowanie dotyczące złożonego wniosku, mimo składanych zażaleń przez KNF, zostało jednak umorzone. Według władz Ursusa Komisja nie poinformowała jednak o tym fakcie opinii publicznej, choć zdaniem spółki była to informacja spełniająca przesłanki informacji poufnej.

- Złożone zawiadomienie jest pierwszym z planowanych działań podejmowanych pośrednio lub bezpośrednio (przez Ursus lub inne osoby, których interesy zostały naruszone) przeciwko Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie przyjętej przez spółkę oceny, że organ ten nie działał zgodnie z prawem i w granicach prawa podejmując czynności jak i informując o nich – wyjaśnia Ursus w komunikacie.

W trakcie poniedziałkowej sesji za akcje Ursusa płacono na giełdzie 0,98 zł, co oznacza zwyżkę o ponad 1 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA