fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Ursus blisko pozyskania inwestora. Kurs szaleje

materiały prasowe
Chętnych do kupowania akcji lubelskiej spółki jest tak wielu, że środowy handel jej walorami nie może wystartować. Rano teoretyczny kurs otwarcia był na poziomie ok. 1,30 zł, co oznacza przebitkę o prawie 60 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Wzmożone zainteresowanie spółką ma związek z komunikatem o podpisaniu z Enerkon Solar International protokołu ustaleń w celu zawarcia umowy inwestycyjnej, na podstawie której fundusz zainwestuje w Ursus.

Ursus i spółka zależna Ursus Bus podpisały z Enerkon Solar International protokół ustaleń, w ramach którego strony zobowiązały się dążyć do jak najszybszego podpisania term sheet i zawarcia umowy inwestycyjnej, na podstawie której - w celu przywrócenia mocy produkcyjnych grupie - Enerkon Solar International zainwestuje w pierwszym etapie do 30 mln USD i obejmie do 49 proc. akcji Ursus Busa oraz do 7 proc. akcji Ursusa. Jak podano, wartość zainwestowanych środków może się zwiększyć. 

Enerkon Solar International jest działającym od 1986 roku amerykańskim funduszem inwestującym m.in. w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska. Fundusz jest notowany na OTC Markets. 

Od listopada 2018 roku Ursus prowadzi przyspieszone postępowanie układowe. Z początkiem kwietnia zarząd Ursusa przedstawił propozycje układu i restrukturyzacji. Pod koniec sierpnia nadzorca sądowy postanowił o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec spółki. Rada wierzycieli stanęła murem za spółką i poparła wniesienie zażalenia na postanowienie Sądu Rejonowego w Lublinie o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego. Rada poparła też dalsze prowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego w formie przyśpieszonego postępowania układowego, zgodnie z planem restrukturyzacyjnym. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA