fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Osiedle, które przepowiada pogodę

materiały prasowe
Budowę mieszkań na osiedlu Meteos na wrocławskich Sołtysowicach rozpoczyna Comodomo. Na dachu budynku deweloper zaplanował lokalną stację meteorologiczną.

Prognoza pogody będzie też wyświetlana na ekranach przy windach. "Pogodne" osiedle powstanie przy ul. Poprzecznej we Wrocławiu. Firma Comodomo wybuduje tam dwa trzypiętrowe budynki wielorodzinne.

- Stacja na dachu jednego z bloków dostarczy kompleksowej informacji o pogodzie i warunkach atmosferycznych, w tym odczuwalnej temperaturze i sile wiatru na osiedlu - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - To właśnie od stacji meteorologicznej pochodzi nazwa osiedla.

- Meteos będzie niepowtarzalnym miejscem na wrocławskich Sołtysowicach. Mamy nadzieję, że będzie to najbardziej pogodne miejsce w stolicy Dolnego Śląska - mówi Andrzej Balcer, założyciel i prezes zarządu wrocławskiego przedsiębiorstwa budowlanego Comodomo. - W budynku dominują mieszkania dopasowane do potrzeb młodych par i ich rodzin. Meteos to idealne lokum na start. Średnia wielkość mieszkania to nieco ponad 50 metrów.

W pierwszym budynku zaprojektowano 50 kompaktowych mieszkań o powierzchni od 30 do 61 mkw. - od jednego do czterech pokoi. Do parterowych mieszkań przynależeć będą ogródki od 21 do 295 mkw. Deweloper zaplanował także komórki lokatorskie. Miejsca postojowe znajdą się przed budynkiem.

Budowa drugiego etapu osiedla rozpocznie się w pierwszym kwartale 2020 roku. W drugim budynku znajdzie się 27 mieszkań o powierzchni od 27 do 55 mkw. - od kawalerek po lokale trzypokojowe.

Zdaniem Andrzeja Balcera przyszłych mieszkańców najbardziej zachęci lokalizacja osiedla, które powstanie w pobliżu placu Grunwaldzkiego. Teren inwestycji jest położony 800 metrów od Centrum Handlowego Młyn i CH Korona, gdzie są sklepy, restauracje, kino i klub fitness.

- Niewiele jest miejsc we Wrocławiu, gdzie miasto i przyroda są równocześnie tak blisko - podkreśla prezes Comodomo. - Cała okolica nabiera bardzo pozytywnego kolorytu. Wrocławskie Sołtysowice to wygodny i przyszłościowy wybór.

Budowa zakończy się w 2021 roku. Meteos to czwarta inwestycja mieszkaniowa Comodomo we Wrocławiu. Firma działa m.in. w segmencie premium. W portfolio przedsiębiorstwa są m.in. willowe osiedle Quadrini, renowacja kamienicy Casa Solare i inwestycja Villa Elegante na wrocławskich Wojszycach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA