fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Atelier Praga II z grajkiem na ścianie

materiały prasowe
Odwrócony do góry nogami praski grajek z akordeonem pojawił się na ścianie budynku przy ul. Wrzesińskiej 6 na Pradze-Północ w Warszawie.

Mural wg projektu krakowskiego artysty Mateusza Kołka ozdobił budynek Atelier Praga II budowany przez Bouygues Immobilier Polska. - Praga-Północ zmienia swój charakter, jej klimat i tradycje przyciągają i inspirują artystów - mówi Cezary Grabowski, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska. - Postanowiliśmy wykorzystać motyw ulicznego grajka, który jest nieodłączną częścią praskiej tradycji. Na muralu znalazło się też miejsce na panoramę lewobrzeżnej Warszawy, którą mogą oglądać mieszkańcy osiedla.

Architektura budynku nawiązuje do dawnych praskich kamienic. W pobliżu skupia się życie kulturalne i towarzyskie dzielnicy. Niedaleko są takie miejsca jak Centrum Zarządzania Światem, Soho Factory, Bulwary nad Wisłą czy Stadion Narodowy.

- Zawsze przy planowaniu inwestycji bierzemy pod uwagę kontekst architektoniczny, społeczny, ale też kulturalny dzielnicy. Bezpośrednie sąsiedztwo i tradycje są niezwykle ważne. Mamy nadzieję, że nasz grajek stanie się jednym z charakterystycznych punktów prawobrzeżnej Warszawy - podkreśla Cezary Grabowski.

Mural namalowany przez Good Looking Studio ozdobił drugi etap inwestycji Atelier Praga. W 7-kondygnacyjnym budynku, znajdzie się 50 mieszkań o powierzchni od 27 do ok. 40 mkw. Wszystkie mieszkania są wyprzedane, a ich odbiory zaplanowano na drugi kwartał 2020 roku.

Autor projektu muralu, Mateusz Kołek (ur. 1981) jest ilustratorem z Krakowa. Ukończył historię sztuki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA