fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Oliva Koncept: osiedle na wzgórzach

materiały prasowe
Klucze do mieszkań na nowym osiedlu w Gdańsku-Oliwie właściciele odbiorą za rok. Oliva Koncept to flagowa inwestycja spółki Budner Inwestycje.

Osiedle Oliva Koncept powstaje przy rozwidleniu ul. Spacerowej i Karwieńskiej w Gdańsku-Oliwie. Deweloper - Budner Inwestycje - zaplanował sześć kameralnych trzy - i czterokondygnacyjnych budynków. Powstanie w nich 67 mieszkań o powierzchni od 41 do 123 mkw. Będzie też jeden lokal usługowy.

Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale 2020 roku. - Nasze kameralne osiedle premium powstaje na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal ogrodu zoologicznego - mówią przedstawiciele inwestora. - To przyroda będzie najważniejszym sąsiadem mieszkańców osiedla. - System domu inteligentnego, stacje ładowania samochodów elektrycznych czy odzysk ciepła to tylko niektóre z zastosowanych, rozwiązań. O dobre samopoczucie mieszkańców zadba m.in. system wentylacji z antysmogowymi i antypyłowymi nawietrznikami, a bezpieczeństwa strzec będzie nowoczesny system alarmowy.

- Wierzymy, że rolą inwestora jest przygotowanie osiedla, w którym mieszkańcom będzie dobrze się żyło - mówi mediom Marek Budner, prezes spółki Budner Inwestycje. - Dlatego nasz projekt zakłada powstanie na osiedlu miejsc spotkań, rekreacji i wypoczynku.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Arch-Deco z Gdyni. Wśród projektów tej pracowni są m.in. siedziba główna Grupy Lotos, siedziba Gdyńskiego Centrum Filmowego, osiedle Nowe Orłowo czy biurowiec Tryton w Gdańsku.

- Od pierwszej wizji lokalnej terenu wiedziałem, że musimy zaprojektować budynki, które byłyby przypisane temu urokliwemu miejscu - mówi architekt Zbigniew Reszka, prezes biura Arch-Deco. - Stara Oliwa, wzgórza morenowe, lasy trójmiejskie - naszym zadaniem było wkomponować się w tę wyjątkową przestrzeń. Sądzę, że nasza idea zaprojektowania kameralnych obiektów, naniesionych na różnych poziomach i zróżnicowanych bryłowo, dała niepowtarzalny efekt przestrzenny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA