fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Dekpol obniża poprzeczkę

Dekpol
materiały prasowe
Deweloper sprzeda znacznie i przekaże nieco mniej mieszkań niż planował przed pandemią.

W tym roku budowlano-deweloperska grupa spodziewa się sprzedać (włączając płatne rezerwacje) 150 mieszkań o wartości około 75 mln zł. W wynikach ma rozpoznać przekazanie 630 lokali o wartości 290 mln zł, marża brutto ze sprzedaży ma przekraczać 20 proc.

W lutym, przed pandemią, grupa spodziewała się, że w całym 2020 r. znajdzie nabywców na 400 lokali, z kolei plan przekazań obejmował 650 mieszkań.

W III kwartale deweloper znalazł nabywców na 22 mieszkania, po dziewięciu miesiącach na 75. To o odpowiednio 75 i 76 proc. mniej rok do roku. Na koniec września Dekpol miał w ofercie 194 lokale. Spółka skupi się na zagospodarowywaniu banku ziemi liczącego około 5,5 tys. mieszkań. Stawia m.in. na kameralne projekty z wyższej półki, liczy też na skokowy wzrost sprzedaży we współpracy z inwestorami instytucjonalnymi – zawarty został już jeden list intencyjny w sprawie zbycia całego bloku.

Dekpol niebawem poprosi fundusze o 50 mln zł z emisji obligacji, szykuje się też do złożenia prospektu w sprawie pozyskania w latach 2020–2022 jeszcze do 200 mln zł – tu nie jest wykluczony udział inwestorów detalicznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA