fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Victoria Dom już w Krakowie

materiały prasowe
Deweloper wyszedł poza stolicę w której w ostatnich latach rósł skokowo.

Notowany na Catalyst deweloper działający dotychczas na warszawskim rynku wprowadził do oferty 140 mieszkań w pierwszej inwestycji w Krakowie. Zakończenie budowy przewidywane jest w II kwartale 2022 r.

– Sytuacja gospodarcza w wyniku pandemii COVID-19 bez wątpienia nadwątliła stabilność portfeli Polaków, ale inwestycja w nieruchomość jest wciąż jedną z najbardziej pewnych i bezpiecznych. Ceny mieszkań na osiedlu Viva Piast w stosunku do ich jakości są niezwykle korzystne – przekonuje Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii. Deweloper ma własny dział wspierający klientów w uzyskaniu pożyczki - Dom Kredytowy Victoria.

Po tym jak w czerwcu publiczna oferta obligacji o wartości 11 mln zł ze stałym kuponem 6,65 proc. rocznie okazała się sukcesem (20 proc. redukcja przy minimalnym zapisie 25 tys. zł), deweloper szykuje się do znacznie większej emisji – w Komisji Nadzoru Finansowego na zatwierdzenie czeka prospekt dotyczący oferty obligacji o wartości do 200 mln zł.

W ostatnich latach Victoria Dom notowała skokowe wzrosty sprzedaży rok do roku wyłącznie w oparciu o warszawski rynek. W I półroczu spółka sprzedała (włączając rezerwacje) 848 lokali, o prawie 14 proc. więcej niż rok wcześniej. W samym II kwartale podpisała jednak 255 umów, o 33 proc. mniej rok do roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA