fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Rynek wtórny: ile za mieszkanie z ogródkiem

Fotorzepa/ Danuta Matloch
71-metrowy lokal na warszawskim Targówku wyceniono na 555 tys zł. 85 mkw. w Szczecinie kupimy za 386,2 tys. zł.

- W serwisie nieruchomości Otodom.pl jest prawie 5 tys. ogłoszeń o sprzedaży mieszkań, do których są przypisane ogródki - podaje Aleksandra Kubicka z serwisu OtoDom.pl. - Część z nich to małe, kilkumetrowe skrawki ziemi. Są też ogrody mające ponad 100 mkw. Czasem kilkakrotnie przewyższają powierzchnię samego mieszkania.

Z analiz portalu otoDom.pl wynika, że najwięcej lokali z ogródkami można znaleźć w Warszawie. - Zaskakująco mało takich ofert jest np. w Krakowie i Poznaniu - zwraca uwagę Aleksandra Kubicka.

Jarosław Mikołaj Skoczeń z Grupy Emmerson dodaje, że większość mieszkań, które mają ogródki, znajdziemy w nowych budynkach. - To najczęściej kameralne inwestycje oferujące kilka - kilkanaście mieszkań w budynku - mówi Skoczeń.

Agata Polińska z serwisu Otodom.pl dopowiada, że starsze bloki rzadziej oferują mieszkania z bezpośrednim dostępem do ogródka z poziomu balkonu lub tarasu, ponieważ często mieszkania te znajdują się na tzw. wysokim parterze.

- Ale w wielu nowych inwestycjach na poziomie ulicy często są lokalizowane lokale usługowe, przez co w ofercie nie ma mieszkań posiadających ogródek - zwraca uwagę Agata Polińska. Kto i dlaczego decyduje się na zakup mieszkań z ogródkiem? - Można się domyślać, że są to osoby, które nie chcą rezygnować z zalet mieszkania w bloku, dlatego decydują się na zakup mieszkania, a nie domu - mówi Agata Polińska. - Z drugiej jednak strony doceniają posiadanie własnej przestrzeni porównywalnej do podwórka przed domem, gdzie można się zrelaksować czy zjeść posiłek na świeżym powietrzu - opowiada.

Dodaje, że takie lokale są też kupowane przez rodziny z dziećmi, - Dzięki posiadaniu własnego, z reguły ogrodzonego ogródka mogą mieć większą kontrolę nad tym, co ich dzieci robią oraz pewność, że są one bardziej bezpieczne niż na zewnątrz - mówi Aleksandra Kubicka.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA