fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ile kosztują najtańsze mieszkania w ofercie deweloperów?

Materiały inwestora
W Warszawie kawalerkę można mieć za mniej niż 200 tys. zł. W Gdańsku - za 150 tys. zł.

Ile kosztują najtańsze mieszkania w ofercie deweloperów? Na których osiedlach jest najtaniej? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Cena mieszkania zależy od kilku czynników. Liczą się metraż, lokalizacja, układ lokalu, piętro, strona świata, przynależność do mieszkania tarasu lub dużego balkonu. Nasza firma działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku, gdzie prowadzimy sprzedaż 17 projektów. W naszej ofercie można znaleźć mieszkania jednopokojowe w cenie od 144 tys. zł w inwestycji Centralna Park w Krakowie czy Świętokrzyska Park w Gdańsku. Za około 173 tys. zł można kupić dwupokojowe mieszkanie na osiedlu Słoneczne Miasteczko w Krakowie.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Najważniejszymi kryteriami wyboru mieszkania jest powierzchnia i lokalizacja oraz uzależniona od tych dwóch parametrów cena. Najtańsze mieszkania oferujemy m.in. w warszawskim Wilanowie na osiedlu Brzozowy Zakątek, gdzie jednopokojowe mieszkanie o powierzchni ok. 35 mkw. kosztuje 252 tys. zł.

Na Woli w inwestycji Stacja Kazimierz 30-metrowa kawalerka jest dostępna za 242,3 tys. zł, a w Ząbkach pod Warszawą na osiedlu Neptun można nabyć lokal o powierzchni ponad 37 mkw. w cenie 184 tys. zł. W Kowalach w inwestycji Chabrowe Wzgórze jednopokojowe mieszkanie o powierzchni ok. 30 mkw. jest do kupienia za 131,3 tys. zł.

Na osiedlu Fotoplastykon w Gdańsku 28-metrowy lokal jest dostępny w cenie 147,2 tys. zł, a w inwestycji 2 Potoki mieszkanie o metrażu ok. 46 mkw. oferujemy za 182,7 tys. zł. W Gdyni w inwestycji Brama Sopocka można kupić 61-metrowy lokal za 384 tys. zł.

W Olsztynie w projekcie Tęczowy Las ponad 35-metrowe mieszkanie jest do kupienia za 164 tys. zł. Najtańsze mieszkanie w inwestycji Ku Słońcu w Szczecinie to lokal o powierzchni 32 mkw., który kosztuje 167 tys. zł. W Łodzi na osiedlu City Park na mieszkanie o metrażu ponad 62 mkw. trzeba mieć 280,4 tys. zł.

Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon:

Gdańsk Hitem cenowym w naszej ofercie jest trzypokojowe mieszkanie w inwestycji Aura Garden na warszawskiej Białołęce, które kosztuje 253 tys. zł. W projekcie Aura Sky na Pradze-Południe przygotowaliśmy pulę mieszkań kwalifikujących się do "MdM".

Dwupokojowy lokal w tej inwestycji można kupić w cenie od 6,3 tys. zł za mkw., a trzypokojowe mieszkania są dostępne od 6,3 tys. zł za mkw. W inwestycji Aura Park Wilanów w promocyjnej cenie oferujemy dwa ostatnie gotowe mieszkania dwupokojowe o powierzchni 53 mkw. Lokale o podwyższonym standardzie (drewniane okna, naturalny kamień na elewacji, bardzo duże zielone patio) można kupić za 6,8 tys. zł za mkw.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

Oferujemy mieszkania w dwunastu miastach w Polsce. Przygotowując ofertę mieszkaniową w danej lokalizacji, staramy się, żeby jej odbiorcami mogła być jak najszersza grupa klientów. Realizujemy projekty zarówno w centrach miast, jak również w nieco większej odległości od rejonów śródmiejskich.

Rozpiętość cenowa w naszych inwestycjach jest znaczna, oferujemy mieszkania w cenie od 4,5 do 10 tys. zł za mkw. W ramach poszczególnych inwestycji ceny mkw. mieszkań różnią się o kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych.

Wynika to m.in. z położenia lokalu w bloku. Znaczenie ma oczywiście powierzchnia mieszkania, a także etap, na jakim znajduje się budowa. Najwyżej wyceniane są lokale cieszące się największym zainteresowaniem, czyli mieszkania dwu- i trzypokojowe.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

W 12 wrocławskich inwestycjach oferujemy ponad 1,4 tys. mieszkań. Największą popularnością cieszą się kompaktowe mieszkania trzypokojowe. Chcąc zamieszkać na osiedlu z klubami fitness, klienci wybierają Formę, gdzie 54-metrowy lokal można nabyć w cenie 275 tys. zł.

W inwestycji Młodnik 52-metrową trójkę można kupić za 280 tys. zł, a w projekcie Na Ustroniu podobne mieszkanie kosztuje 304 tys. zł. Wrocławianie poszukujący kawalerek znajdą je na osiedlu Cztery Pory Roku, gdzie 32-metrowy lokal można nabyć za 178 tys. zł. Zakup dwupokojowego, kompaktowego mieszkania w Słonecznych Stabłowicach to wydatek 196 tys. zł. Dla miłośników tętniącego życiem centrum mamy dwupokojowe lokale w Sienie wycenione na 262 tys. zł.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

Najtańsze mieszkania oferujemy w gdańskiej inwestycji Wolne Miasto. Ceny zaczynają się od 5 tys. zł za mkw. Są to czteropokojowe lokale o powierzchni 89 mkw. usytuowane na pierwszym piętrze. W warszawskiej inwestycji Hubertus zostało nam sześć mieszkań, z których najtańsze kosztuje 7,7 tys. zł za mkw. To trzypokojowy lokal o powierzchni 69 mkw. na parterze.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

W warszawskiej inwestycji Na Sokratesa, w pobliżu stacji metra Młociny, najtańsze mieszkanie dwupokojowe o powierzchni prawie 47 mkw. można kupić za 366 tys. zł, a mieszkania trzypokojowe o powierzchni 53 mkw. - za ponad 416 tys. zł.

Na osiedlu Monte Verdi we Włochach najtańszy lokal dwupokojowy o metrażu ponad 40 mkw. oferujemy w cenie ponad 273 tys. zł, a mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 53 mkw. - za 359,8 tys. zł. W tym projekcie można kupić mieszkanie z dopłatą.

W drugim etapie osiedla Krasińskiego 58 na warszawskim Żoliborzu najtańsza kawalerka o powierzchni 29 mkw. jest wyceniona na 257 tys. zł. Dwupokojowy lokal o metrażu ponad 41 mkw. oferujemy w cenie ponad 354 tys. zł, a trzy pokoje kosztują co najmniej 427 tys. zł.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development:

W ostatnim etapie Nowej Papierni w centrum Wrocławia wysoki soft loft można kupić za 299 tys. zł. Dwupokojowy lokal z balkonem na drugim piętrze ma powierzchnię 39 mkw. i prawie trzymetrową wysokość. W cenie jest wykończenie i pomoc architekta wnętrz.

Na warszawskim osiedlu Alpha Park 31-metrową kawalerkę z loggią o powierzchni 13 mkw. na drugim piętrze można kupić za 204 tys. zł. W Poznaniu klienci mogą nabyć lokal w cenie 215,2 tys. zł. Dwupokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym znajduje się na pierwszym piętrze.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Niedrogie lokale są dostępne w inwestycji Krygowskiego na krakowskim Podgórzu. Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 44 mkw. można kupić za 250 tys. tys. zł. Podobne ceny obowiązują w inwestycji Piasta Park w krakowskich Mistrzejowicach. W ofercie pozostało 80 mieszkań o powierzchni ok. 60 mkw. z tarasami, loggiami lub ogródkami.

Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates:

W inwestycji Apartamenty Krasińskiego II w Warszawie najniższe ceny mkw. zaczynają się od 7,8 tys. zł. Tak są wycenione pięciopokojowe mieszkania o powierzchni 90 mkw. z balkonami o powierzchni kilkunastu mkw.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

Tanie mieszkania oferujemy w kilku inwestycjach. To Zielona Dolina II w Warszawie, gdzie jednopokojowe lokale o powierzchni ponad 29 mkw. usytuowane na pierwszym piętrze są wycenione na 171,8 tys. zł. Mieszkania dwupokojowe o powierzchni 37 mkw. na pierwszym piętrze oferujemy w cenie 214,8 tys. zł.

W projekcie Willa One klienci znajdą mieszkania dwupokojowe o powierzchni ponad 42 mkw., na pierwszym piętrze, wycenione na 271,7 tys. zł.

Na osiedlu Bernadowo Park II w Gdyni mamy dwupokojowe mieszkania o metrażu 42 mkw., na pierwszym piętrze, za 266,4 tys. zł. A w Nowym Tysiącleciu III w Katowicach znaleźć można mieszkania jednopokojowe o powierzchni prawie 33 mkw. na drugim piętrze w cenie ponad 181 tys. zł.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

W naszej ofercie są mieszkania w głównych dzielnicach Warszawy. Lokale w najniższych cenach za metr dostępne będą w inwestycji Człuchowska Bemowo.

Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego:

Najtańsze mieszkania w inwestycji Krosno Odrzańskie oferujemy w cenie 3,4 tys. zł za mkw. W projekcie Nowa Sól metr lokalu można kupić już za niespełna 3,4 tys. zł, podobnie jak na osiedlu Jędrzychów, gdzie mamy ostatnie cztery mieszkania. W cenie 3,7 tys. zł za mkw. oferujemy lokale w inwestycji Czarkowo. Mieszkania 28 - 81 mkw.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

Najtańsze mieszkania w naszych inwestycjach są położone na parterze lub pierwszym piętrze. W naszej firmie obowiązuje zasada, że im wyżej położone jest mieszkanie, tym jest droższe. W inwestycji Banacha w Krakowie dwupokojowe mieszkanie na parterze, o powierzchni 40 mkw. można kupić za 4,9 tys. zł za mkw., a na osiedlu Mogilska trzy pokoje o powierzchni 53 mkw. na pierwszym piętrze są dostępne za 6,9 tys. zł za mkw.

W inwestycji Stańczyka oferujemy trzypokojowy lokal o powierzchni 60 mkw. na pierwszym piętrze w cenie 6,9 tys. zł za mkw. W katowickiej inwestycji Karoliny mamy dwupokojowe, 38-metrowe mieszkanie na parterze za 4,5 tys. zł za mkw. A w ofercie osiedla Cztery Wieże w Katowicach jest dwupokojowy lokal o powierzchni 40 mkw. na drugim piętrze, w cenie 4,6 tys. zł za mkw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA